صفحه اصلی معرفی ما اخبار راهنما و تعرفه درج آگهی تماس با ما
امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شبکه آگهی
 
آمریکا در دوراهی ؛ هوای پاک یا برق ارزان؟
آمریکا در دوراهی ؛ هوای پاک یا برق ارزان؟
دولت اوباما مقررات سخت تازه ای را برای کاهش تصاعد گازهای گلخانه ای از نیروگاه های زغالی معرفی کرده است. سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا "طرح نیروی پاکیزه" را برای کاهش گازهای کربنی به اندازه ۳۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ را معرفی کرد.
به گزارش "برق نيوز" سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا "طرح نیروی پاکیزه" را برای کاهش  گازهای کربنی به اندازه ۳۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ را معرفی کرد.
این مقررات شامل ۶۴۵ صفحه جزئیات در کانون طرح های باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای کاهش مهار روند گرمایش زمین و ترغیب کشورهایی مثل چین و هند به اعمال مقرراتی مشابه است.
 
طرح تازه بیش از هر چیز بیش از ۶۰۰ نیروگاه برق که با زغال کار می کند را هدف می گیرد. این نیروگاه‌ها بزرگ‌ترین منبع تولید آلودگی کربنی در آمریکا هستند و یک‌سوم از کل گازهای گلخانه‌ای تولیدشده در آمریکا را به جو زمین می‌فرستند.
 
ایالات آمریکا باید تا ژوئن ۲۰۱۶ طرح های اولیه خود برای پیروی از مقررات تازه را ارائه کنند.
 
جینال مکارتی مدیر سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا روز دوشنبه گفت که "وظیفه سازمان او حفاظت از سلامت عموم و محیط زیست است" و استدلال کرد که تغییرات آب و هوایی باعث تشدید خطر علیه سلامتی، جامعه و اقتصاد شده است.
هدف مقررات تازه این است که میزان گازهای کربنی نسبت به سال ۲۰۰۵ سی درصد کاهش یابد.
 
براساس طرح نیروی پاکیزه همچنین قرار است ذرات آلاینده، دی اکسید سولفور و اکسید نیتروژن بیش از ۲۵ درصد کم شود که تاثیر جانبی طرح اصلی خواهد بود.
 
منتقدان استدلال کرده اند که مقررات تازه باعث بسته شدن نیروگاه های برق در آمریکا می شود و قیمت برق را افزایش می دهد و می تواند به اقتصاد آمریکا به خصوص در بخش های تولید زغال سنگ لطمه بزند.
 
اما سازمان حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که مقررات تازه باعث افت ۸ درصدی صورت حساب برق از طریق افزایش بازدهی و کاهش تقاضا برای برق خواهد شد.
 
"طرح نیروی پاکیزه" با تکیه بر حکم سال ۲۰۰۷ دیوان عالی آمریکا صادر می شود که به سازمان حفاظت از محیط زیست - به عنوان بخشی از قوه مجریه - اجازه می داد بدون نیاز به تایید کنگره، میزان دی اکسید کربن را براساس "قانون هوای پاکیزه" کنترل کند.
 
"قانون هوای پاکیزه" ابتدا در سال ۱۹۶۳ تصویب شد اما آخرین بار در سال ۱۹۹۰ متمم های عمده ای به آن اضافه شد تا روزامد شود.
 
منبع: خبرآنلاین
برچسب ها: برق ، برق ارزان
آخرین کاربران تایید شده لینک های مرتبط ارتباط با ما
آدرس :  تهران خیابان لاله زار نو بالاتر چهاراه منوچهری پلاک ششصد و بیست 
تلفن :  02166708618 ,  02166712496
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح