صفحه اصلی معرفی ما اخبار راهنما و تعرفه درج آگهی تماس با ما
امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شبکه آگهی
 
رونمایی از نخستین خودرو برقی در کشور
این خودرو قادر است با هر بار شارژ الکتریکی مسافتی بیش از 100 کیلومتر را با حداکثر سرعت 120 کیلومتر در ساعت طی کند و هر بار شارژ الکتریکی آن هزینه‌ای حدود 400 تومان دربر خواهد داشت.
به گزارش "برق نيوز" نخستین خودروی برقی در کشور در آیینی با حضور مهندس "همایون حایری" مدیرعامل شرکت توانیر رونمایی شد و مورد استفاده قرار گرفت.

مدیر توسعه بازار شرکت واردکننده نخستین خودروی برقی به کشور، در این آیین گفت: برای توسعه استفاده از این خودروها که منافع دولت، محیط زیست و بخش انرژی کشور را تامین می‌کند، لازم است مشوق‌ها و تسهیلاتی برای مصرف‌کنندگان این خودروها درنظر گرفته شود.

"مجتبی دهقانی" افزود: نخستین خودروی برقی وارداتی از نوع خودروهای سبک است که بیشتر برای مصارف داخل شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌گفته وی، این خودرو قادر است با هر بار شارژ الکتریکی مسافتی بیش از 100 کیلومتر را با حداکثر سرعت 120 کیلومتر در ساعت طی کند و هر بار شارژ الکتریکی آن هزینه‌ای حدود 400 تومان دربر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این خودروی برقی مسیر سبز دوستی پاریس تا تهران را به‌طول حدود هفت‌هزار کیلومتر طی کرده است، اظهار داشت: این خودرو با گذر از 17 کشور جهان اکنون به ایران رسیده است و برای نخستین بار در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دهقانی افزود: 95 درصد از قطعه‌های این خودرو قابل بازیافت است و با هر کیلووات شارژ قادر است 10 کیلومتر طی کند که به‌نوبه خود، جزو خودروهای کم‌مصرف و با بازده بالا در جهان محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: در اروپا محل‌های خاصی برای شارژ این گونه خودروها درنظر گرفته شده است که در عرض کمتر از 16 دقیقه شارژ می‌شوند اما این خودروها برای شارژ به‌وسیله برق خانگی به زمانی حدود 4.5 تا 5 ساعت نیاز دارند.
دهقانی با بیان اینکه این خودروها حتی در کشورهای با آب و هوای گرم مورد استفاده قرار گرفته‌اند، افزود: در سقف این خودروها پنل‌های خورشیدی قرار دارد که می‌تواند بخشی از برق موردنیاز این خودرو و برق کولر آن را تامین کند.
وی ادامه داد: به‌دلیل عدم استفاده از فیلترهای روغن و هوا و برخی قطعه‌های دیگر، استهلاک و خرابی این خودروها بسیار کم بوده و از عمر مفید بالایی برخوردار است.
وی قیمت این خودروها در اروپا را حدود 18 هزار دلار عنوان کرد و گفت: تعرفه گمرکی واردات خودروهای برقی به کشور صفر است اما به‌دلیل عدم وجود مشوق‌ها و تسهیلات لازم، استفاده از این خودروها در شرایط کنونی که قیمت سوخت فسیلی بسیار ارزان است، مقرون به‌صرفه نیست و توجیه اقتصادی ندارد.

وی تاکید کرد: ما از لحاظ فنی توانایی تولید و بومی‌سازی این خودروها را داریم اما موضوع مهم این است که در زمان حاضر استفاده از این خودروها در کشور مقرون به‌صرفه نیست.

دهقانی خاطرنشان کرد: به‌واسطه قیمت حدود دو یورویی هر لیتر سوخت در اروپا، این خودروها بسیار ارزان و دارای توجیه اقتصادی است و امیدواریم که دولت با ارایه مشوق‌ها و تسهیلات، شرایطی مهیا کند که استفاده از این خودروها در کشور توسعه یابد زیرا این اقدام، افزون‌بر حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت، منافع دولت را نیز تامین می‌کند.
 
منبع: پاون
آخرین کاربران تایید شده لینک های مرتبط ارتباط با ما
آدرس :  تهران خیابان لاله زار نو بالاتر چهاراه منوچهری پلاک ششصد و بیست 
تلفن :  02166708618 ,  02166712496
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح