صفحه اصلی معرفی ما اخبار راهنما و تعرفه درج آگهی تماس با ما
امروز شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
شبکه آگهی
 
مقابله با برق گرفتگی (ولتاژ گام) هنگام رعد و برق
برخورد صاعقه با خطوط انتقال انرژی و دکلها و هدایت آن به زمین نیز میتواند منجر به تولید ولتاژ‌ گام گردد. در هنگام برخورد صاعقه به خطوط فشار قوی باید از پای دکل بسرعت و به صورت قدمهایی با گام کوتاه و سریع (پاورچین ،پاورچین) یا با جهش يعني به صورتي كه هم زمان دوپاي شما روي زمين نباشند از محل دور شد.

به گزارش "برق نيوز"  عبور جریان شدید اتصال کوتاه از یک سازه فلزی یا تجهیز فلزی زمین شده پست به هادیهای شبکه زمین سبب میشود که ولتاژ سطح زمین در نقطه ورود به مقدار قابل توجهی برسد و در نقاط مجاور محل عبور جریان به زمین به علت پخش جریان در مقطع بزرگتر زمین ،‌ ولتاژ به تدریج کاهش می یابد و در فاصله دور مقدار آن تقریباً به صفر میرسد. 

در این صورت حداکثر ولتاژی که شبکه زمین در نتیجه عبور جریان اتصال کوتاه نسبت به نقطه زمین دور دست پیدا می کند ، بعنوان ولتاژ افزایش یافته زمین (Ground Potential Rise / GPR) تعریف می شود.

هنگامی که کسی به نقطه ورود جریان به زمین نزدیک میشود اختلاف ولتاژ زیر دو پای او کم کم افزایش مییابد و سبب عبور جریان از بدن او میگردد . ولتاژی که در اثر عبور جریان در مسیر بسته بین دوپای شخص و زمین ایجاد میشود ( در حالتی که فاصله بین دو پای او یک متر است) ، ولتاژ گام نامیده میشود .

 

برخورد صاعقه با خطوط انتقال انرژی و دکلها و هدایت آن به زمین نیز میتواند منجر به تولید ولتاژ‌ گام گردد. ولتاژ گام تا شعاع چند متر در اطراف محل اصابت صاعقه پراکنده است و افرادی را که در مسیر حرکت آن قرار دارند دچار برق گرفتگی می کند. در هنگام برخورد صاعقه به خطوط فشار قوی باید از پای دکل بسرعت و به صورت قدمهایی با گام کوتاه و سریع (پاورچین ،پاورچین) یا با جهش يعني به صورتي كه هم زمان دوپاي شما روي زمين نباشند از محل دور شد.

برخورد صاعقه با خطوط انتقال انرژی و دکلها و هدایت آن به زمین نیز میتواند منجر به تولید ولتاژ‌ گام گردد. ولتاژ گام تا شعاع چند متر در اطراف محل اصابت صاعقه پراکنده است و افرادی را که در مسیر حرکت آن قرار دارند دچار برق گرفتگی می کند. در هنگام برخورد صاعقه به خطوط فشار قوی باید از پای دکل بسرعت و به صورت قدمهایی با گام کوتاه و سریع (پاورچین ،پاورچین) یا با جهش يعني به صورتي كه هم زمان دوپاي شما روي زمين نباشند از محل دور شد

 
آخرین کاربران تایید شده لینک های مرتبط ارتباط با ما
آدرس :  تهران خیابان لاله زار نو بالاتر چهاراه منوچهری پلاک ششصد و بیست 
تلفن :  02166708618 ,  02166712496
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح